ÇANAKKALE GÖKÇEADA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdür V. Selman YILDIRTAN´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdür V. Selman YILDIRTAN´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

          Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete irtihalinin 77. yıldönümünde onu bir kez saygı ve rahmetle anıyoruz.10 Kasım´ı bir matem ve yas günü olarak değil onun fikirleri, ilkeleri ve ideallerini tazeleyeceğimiz bir fırsat günü olarak anlamalıyız. Zira Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kahraman milletimizle verdiği mücadele ve ardından yaptığı siyasal, toplumsal, hukuksal, kültürel ve ekonomik alanlardaki yenilikleri ve ilkeleriyle tarihteki ve en önemlisi milletimizin gönlündeki seçkin yerini almıştır. Muazzam bir mücadele sonucu kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletini muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşını kazanmamızı sağlayan şehit ve gazilerimize karşı en büyük sorumluluğumuzdur

            Bu düşüncelerle, vefatının 77. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal´i ve tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar şükranla ve rahmetle anıyorum.

 

   Selman YILDIRTAN

İlçe Milli Eğitim Müdür V.

Fatih Mahallesi Hamza Bey Caddesi No 4 17760 Gökçeada Çanakkale - 0286 887 35 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.