ÇANAKKALE GÖKÇEADA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdür V. Selman YILDIRTAN´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdür V. Selman YILDIRTAN´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisinin Kuruluşunun ve ulusal egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin 95 yıldönümünü sevinç ve mutlulukla kutluyoruz. Bugün Türk illetinin kendi kaderini kendi eline aldığı, kahraman bir ulusun şaha kalktığı ve yeni Türkiyenin vazgeçilmez ilkelerinden  olan "Tam Bağımsızlık" ve "Kayıtsız Şartsız Egemenlik" anlayışının kararlılıkla ortaya konduğu gündür. Bu günü kıymetini iyi bilmeli, anlamalı ve yeni nesillere iyi anlatmalıyız.

Sevgili çocuklar; 95 yıl önce aldığımız bu mirası koruma ve kollamada üzerimize düşen ödevleri yerine getrimeliyiz. Bu uğurda bütün gücünüzle çalışacağınızdan hiç şüphemiz yoktur.Diğer taraftan bu bayramın bütün dünya çocuklarına armağan edildiğini unutmamalı, dünya barışı ve kardeşliği adına bu günü iyi değerlendirmeliyiz. Çünkü gelecek sizinidir ve sizinle güzeldir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, şehit ve gazilerimizi şükranla anıyor, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularla kutluyorum.

 

 

   Selman YILDIRTAN

İlçe Milli Eğitim Müdür V.

Fatih Mahallesi Hamza Bey Caddesi No 4 17760 Gökçeada Çanakkale - 0286 887 35 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.