ÇANAKKALE GÖKÇEADA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Selman YILDIRTAN´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Selman YILDIRTAN´ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

          Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz.

          Esaret altında yaşamayı asla kabul etmeyen aziz Türk milleti damarlarında taşıdığı diriliş ruhuyla, vatan ve millet sevgisiyle, bayrak sevdasıyla, bağımsızlık tutkusuyla şaha kalkmış ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ve onun “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsüyle milli mücadeleyi zaferle sonuçlandırmıştır. Bu zafer 23 Nisan 1920´de TBMM´nin açılması sonucunda birlik ve beraberlik ruhunun tüm yurda yayılması ile gerçekleşmiştir. O büyük günün ardından, hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönülleri tutuşmuş olan milletimiz; birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu yüzden 23 Nisan günü sadece bir bina açılışı değildir, O gün milletin kendi kaderini kendi eline aldığı, var olma savaşını verdiği, kahraman bir ulusun şaha kalktığı, haklarını kazanarak egemen olduğu ve bunu bütün dünyaya ilan ettiği gündür.

            Türk Milleti 96 yıl önce bugün büyük bir inanç ve kesin bir azimle “Tam Bağımsızlık“ ve “Kayıtsız Şartsız Egemenlik”  anlayışı ilkelerine dayalı yeni Türk devletinin temellerini atmıştır. Bu sebeple her yıl Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan tarihinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek; heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük kıvanç duymaktayız.

           Sevgili çocuklar,  aydınlık geleceğimizin aydınlık yüzleri;

           Bu bayram size armağan edilmiştir. Bu size duyulan güvenin en somut ifadesi olduğu gibi, aynı zamanda varlığınızın bizler için ne kadar önemli olduğunun da bir göstergesidir. Sizler milletimizin en büyük zenginliği ve umudusunuz. Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizin gülen yüzünüz, gözlerinizdeki ışık, hayalleriniz bizim en büyük mutluluk kaynağımızdır. Arzumuz bugünkü sevincinizin, neşenizin, mutluluğunuzun dalga dalga tüm dünyaya yayılması ve kardeşlik duygusunun tüm insanlıkta yeniden yeşermesidir. Bu güvene layık olmalı, tarihi mirasımızı koruma ve kollamada ödevlerinizi yerine getirmelisiniz. Bunun için var güzcünüzle çalışacağınızdan hiç şüphemiz yoktur.

          Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 

Selman YILDIRTAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Fatih Mahallesi Hamza Bey Caddesi No 4 17760 Gökçeada Çanakkale - 0286 887 35 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.