ÇANAKKALE GÖKÇEADA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Selman YILDIRTAN´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Selman YILDIRTAN´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

            Yeni nesilleri ustalıkla işleyen, geleceğin mimarları öğretmenlerimizin toplumdaki yerini ve önemini canlı tutmak, saygınlığını artırmak,emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilincini uyandırmak amacıyla, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır

            Başöğretmen Atatürk’ün; “Milletleri Kurtaran Yalnız ve Ancak Öğretmenlerdir” derken bize gösterdiği hedef, Türkiyenin hedeflerine ulaşmasında ve vizyonunu gerçekleştirmesinde öğretmenin rolünü açıkça ortaya koymaktadır. Bu sebeple öğretmenlik mesleği insan yetiştirmek ve dolayısıyla millet yetiştirmek ve dahi bir medeniyet ve kültür var etmek demektir. Ülkesine, milletine ve insanlığa faydalı insanlar yetiştirmek cihetiyle öğretmenlik adeta bir peygamberlik mesleğidir.

           Bu onurlu ve ağır görevi çoğu zaman en ağır şartlarda yerine getiren öğretmen arkadaşlarıma meslek hayatlarında başarılar diliyor, bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete intikal etmiş eğitim çalışanlarını saygı ve rahmetle anıyor, birlikte çalışmaktan şeref duyduğum meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten duygularla kutluyorum.

 

   Selman YILDIRTAN

  İlçe Milli Eğitim Müdürü

Fatih Mahallesi Hamza Bey Caddesi No 4 17760 Gökçeada Çanakkale - 0286 887 35 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.