ÇANAKKALE GÖKÇEADA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Selman YILDIRTAN´ın İstiklal Marşının Kabulünün 95.Yıldönünmü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Selman YILDIRTAN´ın İstiklal Marşının Kabulünün 95.Yıldönünmü Mesajı

     Türk milleti olarak her daim gurur duyduğumuz bir maziye ve şanlı bir tarihe sahibiz. Bu aziz millet şanlı olduğu kadar şanslı bir millettir de. Bağrından Mehmet Akif gibi bir şair ve İstiklal Marşı gibi bir şiir çıkarmıştır. Vatan ve bayrak sevgisini en üst seviyede ortaya konduğu ve her daim zihinlerde canlı kalmasını sağlayan bir şiirdir İstiklal Marşı. Yalnız bu marşı farklı, özel ve kıymetli kılan ondaki ince edebiyattan ziyade taşıdığı derin mana ve büyük ruhtur. İstiklal Marşı özelde kurtuluş mücadelesi üzerine yazılsa da hitabı asrımızadır. Ortaya koyduğu tespitler bir asrın idrakidir ve milletin ideolojisidir. 

     İstikla Marşı millet olarak her hücremizde taşıdığımız vatan sevgisini ve her ne ad altında olursa olsun zalime ve zulme karşı dik duruşumuzu; bağımsızlık ve hürriyet için mücadelemizi, ırk, mezhep, din, millet ayırımı yapmadan cephedeki düşmanı dahi eşref-i mahlukat bilip bağrına basan bir milletin karakterini temsil eder. 

     Yüzyıllardır ülkemiz ve milletimiz üzerinde hesabı olanlar bugün yöntemlerini değiştirseler de aynı emellerini gerçekleştirmek için uğraşmaktadırlar. Dün Kosova´da, Mohaç´ta, Preveze´de, Çanakkale´de, Sakarya´da bu heveslerini kursaklarında bırakan ve bize bu güzel vatanı emanet eden ecdadın şuuru ve karakteriyle Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmak hepimizin en temel vazifesidir.

     Bu duygularla İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde kabulünün 95. yıl dönümünü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy´u ve bütün istiklal kahramanlarımızı, şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

     Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın!

 

   Selman YILDIRTAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Fatih Mahallesi Hamza Bey Caddesi No 4 17760 Gökçeada Çanakkale - 0286 887 35 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.