ÇANAKKALE GÖKÇEADA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Selman YILDIRTAN´ın YGS Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Selman YILDIRTAN´ın YGS Mesajı

     Üniversiteye girişte ilk aşama olan Yüksek Öğretime Giriş (YGS) sınavına sayılı günler kaldı. Son sınıf öğrencilerimiz ilkokuldan başlayarak almış oldukları eğitimlerin sınavını verecekler. Geleceklerini inşa etmek için çizdikleri yolda önemli bir dönemeç YGS. Her öğrenci harcamış olduğu emek ve gayretin meyvelerini 13 Mart 2016 Pazar günü toplayacak. 

     Öğrencilerimizin bu süreçte sakin kalması, stresten uzak durmaları bilgi birikimlerini ve muhakeme kabiliyetlerini etkin ve verimli kullanmalarına yardımcı olacaktır. Bu sebeple velilerimizin öğrencilere destek olması, yanlarında yer alması gerekmektedir. Ancak destek olurken aşırıya kaçıp bazen stresin bizatihi kaynağı olabilmekteyiz. Bu sebeptendir ki bu sınav ne herşeyin başı ne de sonudur.

     YGS ve LYS sınavına yönelik hem okulda hem de haftasonu destekleme kurslarımızda öğrencilerimizi bu sınava hazırladık. Çanakkalede akademik başarıyı arttırmaya yönelik ÇABA sınavlarıyla eksikerlimizi gördük, potansiyelimizi farkederek tedbirler almaya çalıştık. İnşallah 13 Mart Pazar günü öğrencilerimiz hedefledikleri başarıyı yakalayacaktırlar. 

     Bu süreçte emeği geçen öğretmenlerimize ve desteğini esksik bırakmayan velilerimize teşekkür ediyor ve tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

 

  Selman YILDIRTAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Fatih Mahallesi Hamza Bey Caddesi No 4 17760 Gökçeada Çanakkale - 0286 887 35 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.