ÇANAKKALE GÖKÇEADA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

        Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlattığı kurtuluş ve yeniden diriliş hareketi tüm vatana yayılmış, milletimizin azmi, cesareti, vatan, bayrak ve millet sevgisi ile tek yürek olarak giriştiği Milli Mücadele sonunda bu zaferi getirmiştir.

       Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine armağan edilmiştir. Gurur duyduğumuz Atalarımız bu milletin geçmişi ise gençliğimiz de geleceğimizdir.Gençlerimize düşen en büyük görev ise bu kutsal vatan topraklarını tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir. 

       Vatan ve millet ile derdi olan gençliğimiz varoldukça bu kutsal vatan bizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinemizdir.Bu memleketin hem altında hem üstünde memleket için dik duran çınarlarımız, kendilerine emanet edilen, milli ve manevi zenginliklerle yoğrulmuş vatanımızı gelecek kuşaklara teslim etmek; tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur.Bu sorumluluğun şuurunda olan gençlerimize armağan edilen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 101.yıl dönümü kutlu olsun.

                                                                                                                                                              Canip KÜÇÜKOĞLU

    İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Fatih Mahallesi Hamza Bey Caddesi No 4 17760 Gökçeada Çanakkale - 0286 887 35 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.