ÇANAKKALE GÖKÇEADA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Selman YILDIRTAN´ın 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi´nin 101. Yılı ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Selman YILDIRTAN´ın 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi´nin 101. Yılı ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

        Türk Milleti, tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutmuş, bu uğurda büyük bedeller ödemiş, esaret altında olmaktansa canı ve kanı pahasına mücadele etmiş ve vatanını korumuştur. Bu mücadelenin en önemli örneklerinden birisi olan Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için varını yoğunu ortaya koyan aziz Türk Milleti´nin tarih sayfalarından silinmesi imkansız bir destanıdır. 

     Bu gün bizlere düşen görev sadece geçmişle övünüp, kahramanlarımıza rahmet okuyup, yıl dönümlerini kutlamaktan ibaret olamaz. Bize düşen görev şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve bu kutsal toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde emanet etmektir.

      Yurdumuz üzerinde hain emelleri olan dahili ve harici bedhahlar sinsi planlarını gerçekleştirmek için çabalarken bizler Çanakkale ruhuyla yek vücut olmalıyız. Bu toprakların ilelebet Türk toprağı olarak kalması ve şanlı bayrağımızın dalgalanmaya devam etmesi için ecdadın ne zorluklarla mücadele ettiğini ve hangi fedakarlıkta bulunduğunu iyi anlamalıyız. Özellikle son yıllarda yurdumuzda ve dünyada yaşanan olayları tahlil ettiğimizde Gazi Mustafa Kemal´in işaret ettiği Türk istiklal ve Cumhuriyetini koruma vazifesinin omuzlarımızda olduğunu bilmeli ve genç nesilleri bu vesilelerle bilinçlendirmeliyiz. Bu görev okullarda anlatılmak ve yılın belli günlerini anmak suretiyle tamamlanmış olamaz. Her bir yurttaş çocuklarını bu şuur ve bilinçle yetiştirmek için kendini vazifelendirmelidir.

      Bu duygularla  Çanakkale Zaferi’nin 101. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde  başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve vatanı ve mukaddesatı uğruna canını ve malını feda eden şehitlerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor, Allah´tan rahmet diliyorum.

 

 

  Selman YILDIRTAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Fatih Mahallesi Hamza Bey Caddesi No 4 17760 Gökçeada Çanakkale - 0286 887 35 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.