ÇANAKKALE GÖKÇEADA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÇİNAR´ ın Tatil Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÇİNAR´ ın Tatil Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÇİNAR´ ın Tatil Mesajı

 

     

     Değerli Öğretmenlerim ve İdareci Arkadaşlarım;

   Geleceğimize şekil veren, toplumumuzun, milletimizin özverili, gayretli mimarları olan siz değerli öğretmen arkadaşlarım; Ülkemizi 2023 hedeflerine ve istenen amaçlara ulaştırmak için gösterdiğiniz gayret ve neslin inşasındaki çabanız yadsınamaz. 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının 1. dönemini başarılı ve sorunsuz bir biçimde tamamlamış bulunmaktayız. Bu süreçte göstermiş olduğunuz özveri, gayret ve enerjiniz için sizlere yürekten teşekkür ediyor, hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

     Kıymetli Velilerimiz;

    Geleceğimiz, umudumuz, göz bebeğimiz çocuklarımız yoğun, dolu dolu geçen verimli bir eğitim öğretim yılının yarısına geldiler. Hepimizin malumudur ki her çocuk farklı bir dünyadır. Bundan dolayı öğrenciler arasında dersler, sosyal, kültürel ve sportif çalışmalar bakımından birtakım farklılıklar olacaktır. Her öğrencimizi kendi başarısı ile değerlendirmek ve hiç kimseyle mukayese etmemek onların yeteneklerini geliştirmeleri bakımından büyük bir önem arz etmektedir.

    Değerli Velilerimiz, bir çalışmanın sonunda mutlaka başarı veyahut başarısızlık mutlaka olacaktır. Burada en önemli hususiyeti ne kadar çalışıp çalışmadığımıza bakarak daha iyi değerlendirebiliriz. Hiçbir başarısızlığın sorumlusu sadece öğrenci değildir. Bu bir birliktelik işidir, dolayısıyla bu sistemin içinde yer alan ve eğitimin olmazsa olmazı en önemli sacayağı olan siz velilerimize de büyük bir sorumluluk düştüğünü asla göz ardı etmeyeceğinizi biliyor ve umuyorum.   

   Evlatlarımızın yapabildiklerini desteklemek ve yapamadıkları konularda onlarla birlikte çözüm için çaba sarf etmek ve son sözü öğrencilerimize bırakmak başarı için oldukça önemli bir durumdur.  Tatili böyle bir anlayışla değerlendirip çocuklarımızın tatilini sağlıklı bir şekilde geçirmeleri için onlara uygun ortam ve fırsatlar sunmak onları ikinci döneme daha hazır bir hâle getirecektir.

     Sevgili Öğrenciler,

    Kişinin kendisini bilmesi ilerlemede ve başarıda çok önemli bir haslettir. Almış olduğunuz karne kendinizi bilmek adına neler yapıp neler yapamadığınızı görmek için güzel bir fırsattır. Neyi daha doğru yapmalıyım, neye daha çok dikkat etmeliyim sorularını ailenizle birlikte değerlendirerek hem tatilin keyfini doya doya çıkarın hem de ikinci döneme daha dinamik ve daha istekli bir biçimde başlamanın hazırlığına da girişin.  Kendi geleceğiniz ve ülkemizin geleceği  için harcadığınız zaman ve verdiğiniz emek için sizleri tebrik ediyorum. 

     Yarıyıl tatilinizi dinlenip ve kendinize en iyi ve en doğru zamanı planlayarak etkinliklerle geçirmenizi temenni ediyorum.

     Hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

Hüseyin ÇINAR

Gökçeada İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

Fatih Mahallesi Hamza Bey Caddesi No 4 17760 Gökçeada Çanakkale - 0286 887 35 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.