ÇANAKKALE GÖKÇEADA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantısı Yapıldı

  Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği kapsamında İlçe Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantısı Yapıldı
İlçe Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantısı Yapıldı

 

Sayın Kaymakamımız Ender Faruk UZUNOĞLU’nun başkanlığında 7 Şubat 2019 tarihinde İlçe Halk Kütüphanesi Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya; İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hüseyin ÇINAR ve Hayat Boyu Öğrenmeden Sorumlu Şube Müdürümüz Eyyup BOSTANCI, kurum idare amirleri, STK temsilcileri, Yetkili Sendika Temsilcisi, okul müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet AYDIN tarafından 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında yapılan Hayat Boyu Öğrenme kapsamındaki faaliyetler hakkında brifing verildi. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında yapılması planlanan kurslar hakkında bilgi verildi.

Komisyon tarafından açılması planlanan kurslarla ilgili görüş alış verişinde bulunuldu, öneriler dikkate alındı. Komisyonun öncelikli olarak gündemine aldığı konu okumaz yazmaz oranının %,0,7’den % 0’a çekilmesi oldu. Bu kapsamda muhtarlardan okumaz yazmaz bilgilerinin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bildirilmesi ve bunlarla ilgili kurslar açılması kararlaştırıldı. İlçemizin turistik bir özelliğe sahip olması dolayısıyla ilçe halkına el becerilerini geliştirecek, ilçemizi temsil edecek hediyelik eşya, takı tasarım için kurslar açılması planlandı. Bu kurslar sayesinde ilçe ekonomisine büyük katkı sağlanacağı belirtildi. Yabancı uyruklu vatandaşlar ve öğrenciler için de Türkçe öğrenme kursları açılması, bunun için de sayı tespitinin yapılmasına karar verildi. Okullarda yapılacak faaliyetler kapsamında Hayat Boyu Öğrenme Şenliği için hazırlıklara başlanması ve okullarda öğrenci ve öğretmenlerden oluşturulacak korolar oluşturulması karara bağlandı.

Toplantı Sayın Kaymakamımızın iyi dilek temennileri ile sona erdi. Toplantı sonunda komisyon üyeleri Sayın Kaymakamızla fotoğraf çekildi.

Gökçeada Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde bu yıl açılması planlanan kurslar şunlardır:

 

 

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Hayat Boyu Öğrenme Kapsamında

AÇILMASI PLANLANAN KURSLAR

Tıbbi Aromatik Bitkiler

Voleybol

Keçe Yapımı

Taekwondo

İngilizce A1

Meyve Ağaçlarında Budama

Koro

Meyve Ağaçlarında Gübreleme

Aşçı Çıraklığı/ Pastacı Çıraklığı

Maket Uçak Yapımı

Zeytin Ağacı Budama

Pilates

Yabancılara Türkçe A1 Seviye

GIDA VE SU SEKTÖRÜNDE ÇALIŞANLAR İÇİN HİJYENİ

Genel Muhasebe

Drama

Giyim Teknolojisi

Çocuk Gelişimi

Gümüş Kazaziye

Tenis

 

 

 

Fatih Mahallesi Hamza Bey Caddesi No 4 17760 Gökçeada Çanakkale - 0286 887 35 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.