ÇANAKKALE GÖKÇEADA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Milletin Sesi ÂKİF" Kompozisyon Yarışması

  Öğrencilerin millî tarihimizin önemli şahsiyetlerinden ve bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet Akif Ersoy’la ilgili daha kapsamlı ve doğru bilgiler elde etmelerini teşvik etmek ve araştırmalar yaparak tarih bilincinde farkındalıklarını artırmak, tarihe olan ilgiyi artırarak yaratıcı çalışmaları desteklemek, her an yeni bir şeyler öğrenmeye hevesli, sürekli düşünen, hisseden, hayal kuran çocuklarımızın gerçek bir okuyucu olmaları; duygularını, düşüncelerini, hayallerini doğru ve etkili bir şekilde ifade etmeleri için uygun ortam sağlamak, dile ve millî tarihe olan ilgilerini artırmak gibi maksatlarla öğrencilerimiz arasında kompozisyon yarışması düzenlenmiştir.                   
"Milletin Sesi ÂKİF" Kompozisyon Yarışması

 

TÜRÜ: KOMPOZİSYON

HEDEF KİTLE
Gökçeada ilçesinde eğitim gören tüm resmî/özel ortaokul ve lise öğrencilerini kapsar.
YARIŞMA TAKVİMİ
Yarışmaya son katılım tarihi:  7 Mart 2019 Perşembe
Yarışma sonuçları:   8  Mart 2019 Cuma
KATILIM ŞARTLARI
1. Yarışma dili Türkçedir, eserler Türkçenin dilbilgisi ve yazım kurallarına uygun olmalıdır.
2. Yarışma Gökçeada’yı kapsamakta olup tüm ilçe okullarındaki resmî/özel ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımına açıktır.
3. Her yarışmacı yalnız bir eserle yarışmaya katılabilir.
4. Yarışmaya gönderilen eserler, hiçbir yerde tamamen veya kısmen yayımlanmamış olmalı, herhangi bir yarışmada dereceye girmemiş olmalı, bir eserden alıntı veya kopya olmamalıdır. Aksi takdirde eser, değerlendirmeye alınmayacak, geçersiz sayılacaktır.
5. Yarışmaya gönderilecek eserler; temel insan haklarına aykırılık taşımamalı, cinsiyet, ırk, din, dil, renk, siyasi düşünce, felsefî inanç, mezhep ve benzeri ayrımcılık içermemeli; kişi ve kuruluşları yıpratıcı niteliğe sahip olmamalıdır.

6. Eserler reklâm ögeleri içermemelidir.
7. Seçici kurul, yarışmaya gönderilen eserlerden ödüle layık bir eser bulmazsa ödül verilmez.
8. Katılımcılar, şartname koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

ÖDÜLLER
Birincilik Ödülü: Çeyrek Altın

İkincilik Ödülü:  Gram Altın (1g)

Üçüncülük Ödülü: 100 TL

 

28-02-2019

Fatih Mahallesi Hamza Bey Caddesi No 4 17760 Gökçeada Çanakkale - 0286 887 35 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.